قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / جواب مسابقات تبیان9/۳/۹۱

جواب مسابقات تبیان9/۳/۹۱

جواب مسابقات تبیان9/۳/۹۱

در کتاب احیاء العلوم جلد دوم صفحه 185 سخنی از حضرت رسول اکرم (ص) در باره برآورده نمودن حاجت برادر خود گفته شده است. جمله صحیح کدام است؟

هر که برود در پى بر آوردن حاجت برادر مسلم خود، خداى- تعالى- هفتاد و پنج هزار ملک را امر مى‏فرماید که او را سایه بیندازند.
هر که بر آورد حاجتى از برادر مؤمن خود را، خداى- تعالى- در روز قیامت صد هزار حاجت او را بر مى‏آورد، که یکى از آنها داخل کردن اوست به بهشت.
هر که یک حاجت برادر خود را بر آورد، چنان است که در همه عمر خود خدا را خدمت کرده است». و فرمود: «هر که راه رود به جهت حاجت برادر خود در یک ساعت از شب یا روز، خواه آن را بر آورد یا نه بهتر است از براى او از اعتکاف دو ماه.
هر که برادر او حاجتى به نزد او بیاورد و او نتواند روا کند و دل او مشغول شود به اینکه اگر مى‏توانست روا کند روا مى‏کرد خداى- تعالى او را به حاجاتش می رساند

حضرت رسول- صلى اللّه علیه و آله- فرموده که: «هر که یک حاجت برادر خود را بر آورد، چنان است که در همه عمر خود خدا را خدمت کرده است». «5»و فرمود: «هر که راه رود به جهت حاجت برادر خود در یک ساعت از شب یا روز، خواه آن را بر آورد یا نه بهتر است از براى او از اعتکاف دو ماه». «احیاء العلوم، ج 2، ص 185»

 

لينك جواب به سوال

درباره ی 6190

مطلب پیشنهادی

ماسک خانگی موثر برای از بین بردن چروک ولک صورت

ماسک خانگی موثر برای از بین بردن چروک ولک صورت

ماسک خانگی موثر برای از بین بردن چروک ولک صورت ماسک خانگی موثر برای از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *