قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / فیتواسترول چیست؟

فیتواسترول چیست؟

فیتواسترول چیست؟ جواب سوال هفتگی تبیان ۳/۱۰

/الی۶/۱۰/۹۰

 

فیتواسترول از گروهاسترول ها می‌باشد که منشاء گیاهی

داشته و از نظر ترکیبات ساختمانی بسیار شبیه به

کلسترول می‌باشد.

«فیتواسترول» از گروه «استرول» ها می‌باشد که منشاء گیاهی داشته و از نظر ترکیبات ساختمانی بسیار شبیه به «کلسترول» می‌باشد.

بادام هندی و دیگر آجیل ها

 

افرادی که رژیم غذایی آنان بیشتر از گوشت است، «فیتواسترول» کافی به بدن آن‌ها نمی‌رسد، زیرا «فیتواسترول‌ها» فقط در مواد غذایی که منشاء گیاهی دارند، یافت می‌شوند.

از آنجایی که فیتواسترول‌ها مزایای بسیار زیادی برای بدن دارند، پزشکان و کارشناسان تغذیه توصیه می‌کنند که افراد مصرف مواد غذایی حاوی فیتواسترول را افزایش دهند.

تحقیقات نشان داده‌اند که فیتواسترول‌ها یکی از ترکیبات مهم و ضروری برای بدن می‌باشند و وجود آن‌ها در رژیم غذایی روزانه افراد ضروری است.

 

* کاهش کلسترول خون

فیتواسترول‌ها مستقیماً بر روی سیستم گوارشی بدن تأثیر می‌گذارند و از جذب کلسترول درون دستگاه گوارش به میزان ۴۰ درصد جلوگیری می‌کنند.

این چربی‌های گیاهی که در برخی گیاهان وجود دارند، از نظر ساختمان مولکولی شبیه به کلسترول می‌باشند و می‌توانند از بروز سرطان پیشگیری کرده و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهند؛ از این‌رو وجود فیتواسترول‌ها در رژیم غذایی روزانه افراد به ویژه افرادی که سابقه چربی خون از نوع کلسترول بد (LDL) بالا دارند بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

برخی از غلات حاوی مقادیر زیادی فیتواسترول می‌باشند که از  آن جمله می‌توان به چاودار و محصولات حاصل از آن مانند نان چاودار، سبوس گندم و جوانه گندم اشاره کرد

درباره ی 6190

مطلب پیشنهادی

مدل مانتو بازیگران زن در هفدهمین جش حافظ 96

مدل مانتو بازیگران زن در هفدهمین جش حافظ ۹۶

مدل مانتو بازیگران زن در هفدهمین جش حافظ ۹۶ مدل مانتو بازیگران زن در هفدهمین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *